Czy można prowadzić księgowość samodzielnie?

Część firm zastanawia się nad tym czy można prowadzić księgowość samodzielnie, a w związku z tym czy zaoszczędzą na tym czy jednak stracą za dodatkowy czas kilku pracowników. Wiele firm zastanawia się nad plusami i minusami nad zatrudnieniu księgowej, ponieważ od tej decyzji będzie zależeć obrót pieniężny firmy.

Minusami zatrudnienia księgowego to na pewno dla prowadzącego firmy to dodatkowa pensja dla księgowego, przez co może być powodem „obcięcia” pensji dla niektórych pracowników albo będzie powodem dłuższej pracy innych pracowników. Przez co kilka osób może odejść. Księgowa to osoba która też powinna mieć swoje stanowisko przez co też może mieć dodatkowy remont.

Plusem jest to, że coraz więcej księgowych bierze pracę do domu lub prowadzi swoją działalność w internecie, przez co wystarczy wysłać skan dokumentów aby księgowy miał swoją kopię i ma więcej czasu na jednego klienta. Wystarczy tylko jak pracodawca wyśle wytyczne dotyczące rozliczeń, przez co księgowy ma czas na wykonanie swojej pracy w odpowiednim dla siebie czasie.

Wybór dotyczący zatrudnienia księgowego zależy od tego jaki fundusz posiada dana firma na spłatę księgowego, chociaż coraz częściej księgowi z terenu Słupcy starają się przejść na korzyść swojego klienta, przez co rezygnują z pracy w biurze swojego klienta.